Studia doktoranckie

ZAGADNIENIA NA EGZAMIN DOKTORSKI - PRZEDMIOT DODATKOWY - POLITOLOGIA - .

 

ZAKRES TEMATYCZNY EGZAMINU DOKTORSKIEGO Z FILOZOFII  - . 


GRANTY DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW 2017
W związku z przyznaniem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego naszemu Wydziałowi 59 500 złotych na rozwój młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego ogłosił konkurs na granty wydziałowe dla młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich. Regulamin konkursu i stosowne formularze znajdują się na stronie internetowej Akademii Pomorskiej w Słupsku, w zakładce Biuro ds. Nauki. Zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków w Dziekanacie Wydziału Filologiczno-Historycznego w nieprzekraczanym terminie do 31 maja 2017 r.


Instytut Historii i Politologii od 2012 roku prowadzi nieodpłatne studia trzeciego stopnia (doktoranckie). Trwają one cztery lata. Według założeń mają zakończyć się obroną rozprawy doktorskiej i uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Od kandydatów nie jest wymagane ukończenie studiów historycznych (poważna część doktorantów ich nie ukończyła). Nasi doktoranci nie płacą kosztów obrony doktoratu.

Obecnie w Instytucie studiuje ponad 60 doktorantów, którzy uczestniczą w seminariach prowadzonych przez profesorów, specjalistów epok od średniowiecza do czasów najnowszych. Zajęcia zwykle odbywają się raz w tygodniu, popołudniami. Wyróżniający się doktoranci (około 30%) otrzymują stypendia doktoranckie oraz granty na badania naukowe. Możliwe są też inne rodzaje stypendiów (również socjalne, dla osób niepełnosprawnych).

 

Chętnych zapraszamy na  rekrutację w przyszłym roku.

 

Kierownikiem studiów doktoranckich na kierunku Historia jest dr hab. prof. ndzw. Agnieszka Teterycz-Puzio

Dyżury:  środa w godz. 14.00-15.30 oraz czwartki - po uprzednim umówieniu spotkania 14.00-15.30, w pokoju nr 48 Wydziału Filologiczno-Historycznego, ul. Arciszewskiego 22a. 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Najważniejsze regulaminy: