Miło nam poinformować, że w rankingu Perspektyw 2017 zajmujemy najwyższe miejsce w kategorii EKONOMICZNE LOSY ABSOLWENTÓW. Uzyskaliśmy maksymalny wskaźnik – 100 procent deklasując wszystkie inne instytuty historii w Polsce! ELA to kryterium mierzone wskaźnikiem wysokości zarobków absolwentów oraz wskaźnikami ich zatrudnienia według ogólnopolskiego badania „Ekonomiczne Losy Absolwentów” przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Oznacza to, że 100 % naszych absolwentów znajduje po studiach pracę.

Równie wysoko jesteśmy w prestiżowej kategorii (9. miejsce) DOSTĘPNOŚĆ KADR WYSOKOKWALIFIKOWANYCH, w której wyprzedziliśmy m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński.

W kategorii PREFERENCJE PRACODAWCÓW kierunek HISTORIA prowadzony przez nasz Instytut zajął 9. miejsce. Pracodawcy cenią bardziej naszych absolwentów historii niż plasujących się niżej w rankingu absolwentów tego kierunku takich uniwersytetów jak: Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet w Białymstoku

Ranking można zobaczyć tutaj

perpektywy2017